Luister online

Zanger en radiomaker Norbert is overleden

zondag 5 februari 2023 - 19:56 | Jouwradio redactie

Norbert Van Slambrouck, vooral bekend als kortweg Norbert, is afgelopen vrijdag op 85-jarige leeftijd overleden. De zanger en radiomaker, die in 1969 een grote hit had met "Liedje voor Mary-Ann", overleed aan de gevolgen van complicaties na een val.

Norbert werd op oudejaarsdag 1937 geboren in Brugge. Een van zijn grote passies was muziek, waar hij als zanger, muzikant, tekstschrijver en componist veel mee bezig was. Hij trad vaak op met een eigen showorkest en bracht in de jaren zestig singles uit als "Het is te laat", "En dat vergeet ik nooit" en "Pas op voor de verf". Zijn grootste en bekendste hit werd echter "Liedje voor Mary-Ann", geschreven en gecomponeerd door Will Tura en Mark Swido (Marcel Leemans), dat hem in 1969 een top 10-hit opleverde. Enkele jaren later moest Norbert zijn zangcarriere door gezondheidsproblemen echter abrupt afbreken.

Naast zijn muzikale activiteiten was Norbert ook een echte radioman. Als dj werkte hij aanvankelijk voor de BRT in West-Vlaanderen, en vanaf 1974 maakte hij furore bij de zeer succesvolle zeezender Radio Mi Amigo. Na zijn periode bij Mi Amigo opende hij een eigen discotheek in Sint-Kruis, waar hij in 1981 de Vrije Brugse Radio Omroep (VBRO) stichtte. De VBRO groeide onder zijn leiding uit tot een populaire en veel beluisterde radiozender.

Op Jouwradio bezit Norbert een bijzonder record. Met meer dan 1250 draaibeurten is zijn "Liedje voor Mary-Ann" namelijk het vaakst gedraaide nummer sinds de start van Jouwradio in 2006.


Norbert
Liedje voor Mary-Ann
1969

Muziek opzoeken

Zoek op artiest of titel


Nieuw in de speellijst